Senátoři navštívili Českou školu Madrid

Do České školy Madrid zavítali při své cestě do Španělska členové Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí. Škola působí od února 2019 v prostorách prestižního moderního a inovátorského vzdělávacího střediska Colegia Amanecer.

Senátoři ocenili různé doplňkové aktivity, kterými se prohlubuje zájem dětí o český jazyk a kulturu. Zajímali se o podmínky, ve kterých škola působí, prohlédli si knihovnu a učebny. Ocenili také obětavost a nasazení, které dobrovolníci věnují propagaci českého jazyka a kultury.

„Doplňkové aktivity pro předškolní děti vznikly s myšlenkou podpory bilingvní výchovy a prevence. V České škole Madrid jsme si vědomi, že minoritní jazyk je třeba rozvíjet od velmi raného věku, a proto se snažíme rozvíjet naši nabídku a nové aktivity, které jejich návštěvníkům umožňují být v častějším kontaktu s českým jazykem a vtáhnou rodiče do dění výhradně českého prostředí školy", řekla ředitelka školy Elena Bartošová. Diskuze se týkala také otázek potenciálního zlepšení zázemí České školy a podpory vzdělávání, ale i dalších záležitostí týkajících se krajanů v Madridu a okolí.

Setkávání českých a vícejazyčných rodin žijících v Madridu


Česká škola Madrid byla založena v květnu 2012. Je zaměřena především na vzdělávání nejmladší generace krajanů, ale věnuje se i výuce dospělých studentů. Připomíná si například české svátky a tradice. Pořádá přednášky pro rodiče, poradenství v oblasti logopedie a dvojjazyčného vzdělávání.

Senátoři navštívili Českou školu Madrid

Škola pořádá i pravidelná setkávání českých a vícejazyčných rodin žijících v Madridu nebo v jeho okolí. Nabízí výhradně česky mluvící prostředí a podpůrný program pro děti předškolního věku, výuku českého jazyka a reálií. Spolupracuje i na vydávání dětského časopisu Krajánek.

klíčové slovo:
  • Krajané
Spustit audio