Krajanské akce ve světě - SRPEN 2019

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

3.-25. srpna, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Edinburgh - performerka Miřenka Čechová se představí v show Miss Amerika od Spitfire Company. Vypráví příběh imigrantky, která má v Americe problém s adaptací. Využívá pestré formy umění od hudby a textu přes fotografie až po animace. Na adrese 1 Summerhall, Edinburgh, EH9 1PL vystoupí hned v několika představeních, bližší informace jsou na: https://festival19.summerhall.co.uk

6.-28. srpna, USA, New York - zajímavý počin z oblasti dokumentární fotografie ukazuje výstava Jiří Doležel: Češi v Americe — Exil / Emigrace 1938/39, 1948, 1968, kterou lze zhlédnout v České národní budově (Bohemian National Hall). Snímky vznikaly během projektu Stopy paměti, v jehož rámci byli zpovídáni exulanti, kteří se vystěhovali do USA od 30. do 60. let minulého století.

8.-31. srpna, NIZOZEMSKO, Amsterdam - nakladatelství Boycott Books uspořádalo výstavu ilustrátora Chrudoše Valouška v amsterdamské Mini Galerii. Vernisáž začíná 8. srpna od 17 hodin.

18.-24. srpna, ITÁLIE, Rimini - expozice „Moc bezmocných. Dálkový výslech s Václavem Havlem“ obohatí Meeting di Rimini na tamějším výstavišti. Je koncipována jako rozhovor s prezidentem Havlem s tím, že odpovědi jsou nacházeny v jeho knihách. V den výročí sovětské okupace Československa proběhne setkání se senátorem Pavlem Fischerem (od 11:30 hod.).

23.-25. srpna, NĚMECKO, Berlín - Berlínský Circus Festival na pláních bývalého letiště Tempelhof tentokrát navštívil i soubor Cirk La Putyka s představením ADHD o stejnojmenné nemoci. Představení má začátek každý den od 20 hodin, cena už od 9 euro.

Autor: Miloš Turek
klíčové slovo:
  • Krajané
Spustit audio