Krajanské akce ve světě - ŘÍJEN 2019

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

3. října-6. listopadu, SLOVENSKO, Michalovce - výstava Literární kronika první republiky v Zemplínské knihovně Gorazda Zvonického (Štefánikova 20).

4.-6. října, ŠPANĚLSKO, Madrid - také ve Španělsku si lze připomenout blížící se 30. výročí sametové revoluce. Výstava Moc bezmocných zaostřuje svou pozornost na prezidenta Václava Havla. Lze ji navštívit ve Skleněném pavilonu v Casa de Campo. Je rozdělena do tří bloků - biografického, dále bloku, který je zaměřena na Havlovo pojetí člověka ve vztahu k moci, ideologii a sociální odpovědnosti, a do bloku, který shrnuje současnou situaci v Evropě. Poslední den výstavy bude od 13 hodin zahájena konference o odkazu Václava Havla.

8. října, SLOVENSKO, Košice - v cyklu Už vím, co číst a poslouchat tentokrát bude tentokrát představen Karel Kryl. Literárně-hudební program začíná v 16:30 hod v hudebním salonu Veřejné knihovny Jána Bocatia (Hlavná 48).

11. října, FRANCIE, Paříž - koncert české skladatelky a pianistky Kristiny Barty pod názvem Event Horizont láká především milovníky jazzové hudby do Paris-Prague jazz clubu. Začátek od 19:30 hod., vstupné 5 euro.

11. října, USA, New York - rockový koncert kapely GARAGE a Tonyho Ducháčka je součástí akcí, které připomínají 30. výročí sametové revoluce. Undergroundová kapela patřila v té době k symbolům umělecké nezávislosti. Koncert je zároveň poctou fotografovi a umělci Bohumilu Krčilovi, jehož svazky Sebráno v New Yorku budou in memoriam pokřtěny. Začátek v 19 hod. v Bohemian National Hall.

12. října, SLOVENSKO, Bratislava - Český spolek Bratislava pořádá zájezd za poznáním zajímavých míst Hané (Čechy pod Kosířem, Tovačov a Prostějov). Sraz v 6:45 na parkovišti v Šancové ulici.

18. října, RAKOUSKO, Vídeň - v prostorách Tagasyl (Stumpergasse 53-55) začne od 17 hodin vernisáží výstava grafika Karla Halouna, který vydává u příležitosti narozenin vídeňského Nachtasylu tři série linoritů (Malá souprava pro přežití sedmdesátých let, Hudební výchova a Pět pohledů na hospodský účet).

Česko-německý kabaret

23. října, NĚMECKO, Mnichov - v Pasinger Fabrik (August-Exter-Str. 1) se představí první česko-německý kabaret. V představení Das Thema / To téma: Cit und Gefühl otevře otázky tisíciletého společného soužití dvou národů v prostoru střední Evropy. Hrají Roman Horák, Sven Ofner, Phillip Schenker a Markéta Richterová. Začátek v 19 hodin, vstupné 10 euro.

28. října, SLOVENSKO, Bratislava - slavnostní setkání u příležitosti 101. výročí vzniku Československa začíná v 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka u Památníku česko-slovenské vzájemnosti.

Autor: Miloš Turek
klíčové slovo:
  • Krajané
Spustit audio