Krajanské akce ve světě - LISTOPAD 2019

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

3. listopadu-31. prosince, SLOVENSKO, Bratislava / Košice - výstava Dana Kyndrová: 1989 Sametová revoluce připomene důležité historické momenty, které předcházely kolapsu komunistické diktatury, a to prostřednictvím snímků 15 předních českých fotografů. Adresa: Štúdio L+S, Námestie 1. mája 5. Výstava se stejným názvem je 5. do 30. listopadu v Košicích ve Slovenském technickém muzeu.

4.-14. listopadu, SLOVENSKO, Bratislava - sedem večerů trvá 26. ročník Festivalu českého divadla ve Studiu L+S. Diváci mohou zhlédnout představení vynikajících souborů z pražské divadelní scény (Divadlo Járy Cimrmana, Studio Ypsilon, Divadlo v Rytířské, Divadlo Ungelt...).

5. listopadu, USA, New York - promítání dokumentárního filmu Občan Sís o českém spisovateli a novináři, kterého o zdraví a život připravily nacistický a komunistický režim. Začátek od 19 hodin v Bohemian National Hall.

7.-10. listopadu, SLOVENSKO, Bratislava - výstava Czech Innovation Expo už zavítala do více evropských metropolí a nyní mají šanci i Bratislavané vidět, co se podařilo Čechům v oblasti vědy za posledních sto let. Výstava je interaktivní a využívá prvky virtuální reality. Je připravena v rámci veletrhu Bibliotéka /Pedagogika na výstavišti Incheba.

13. listopadu, SLOVENSKO, Košice - Dny české kultury přinášejí do východoslovenské metropole Slavnostní koncert k výročí 17. listopadu a závěrečný koncert festivalu, který se uskuteční ve Východoslovenské galerii (Hlavní 27). Účinkuje Ženský sbor Českého spolku a jeho hosté.

Pozvánka na přednášku Objevení magického města v knize „Golem“ od Gustava Meyrinka

19. listopadu, NĚMECKO, Mnichov - germanista Dolf Schwarz si vybral Meyrinkovo dílo Golem, aby dokumentoval, jak velkou roli sehrála Praha při vývoji moderní literatury. Začátek přednášky Objevení magického města v knize „Golem“ od Gustava Meyrinka v 19 hodin v budově Českého centra.

21. listopadu, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - Divadlo Na zábradlí odehraje kabaretní muzikál Velvet Havel, při němž diváci nahlédnou do života prvního prezidenta České republiky. Kromě herců vystupuje živá kapela s písněmi skladatele Miloše Orsona Štědroně. Začátek ve 20 hodin na adrese: Rich Mix, 35-47 Bethnal Green Rd, Shoreditch.

22. listopadu, SLOVENSKO, Košice - v projektu Slovo domova je tentokrát představen spisovatel a dramaturg František Kožík, autor Největšího z pierotů. Pořad se koná ve Společenském klubu Českého spolku v Košicích (Hlavní 70).

Autor: Miloš Turek
klíčové slovo:
  • Krajané
Spustit audio