Krajanské akce ve světě - BŘEZEN 2020

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

10. března-11. dubna, FRANCIE, Paříž – výraznou osobnost české kultury představuje výstava Šlitr Šlitr Šlitr, která umělce ukazuje z jeho méně známé stránky, jako výtvarníka. Vernisáž Šlitrových kreseb a ilustrací začíná v Janáčkově sále Českého centra v 19 hodin.

kotkova_hana.jpg

11. března, BELGIE, Gent – vynikající houslistka Hana Kotková vystoupí v gentském Handelsbeurs (Kouter 29) se skladbami velikánů světové hudby Mozarta, Beethovena či Janáčka. Koncert začíná ve 20:15 a vstupenka stojí 23 euro.

12. března, SLOVENSKO, Bratislava – přednáška literární vědkyně Magdalény Pokorné připomíná nedávné výročí narození asi nejvýraznější české spisovatelky 19. století. Pořad nazvaný Svět(y) Boženy Němcové začíná od 18 hodin v Českém centru.

13. března, SLOVENSKO, Košice – vernisáž obrazů členů ČSvK a IVS Košice začíná v Átrium klubu (Luník I., Zuzkin park 4) od 16 hodin a jejich společným tematem jsou památky UNESCO Spiše.

16. března, USA, New York – v cyklu Science Café se mohou diváci tentokrát těšit na Vladimíra Nálevku, který je expertem v oblasti vyjednávání, ať už jde o globální témata jako mír, Brexit, nebo soukromé záležitosti jako vyjednávání o výši mzdy. Vladimír Nálevka se může opřít o četné zkušenosti z velkých nadnárodních společností, pro něž pracoval. Začátek přednášky v 19 hodin v Bohemian National Hall.

17. března, SLOVENSKO, Košice – v projektu Už vím co číst a poslouchat se mohou zájemci těšit na hudebně-literární odpoledne nazvané S Karlem Čapkem humorně. Začátek v 16 hodin v Hudebním salonu Knihovny Jána Bocatia.

18. března, NĚMECKO, Berlín – v pořadí čtvrtý ročník udílení česko-německé novinářské ceny začíná v Českém centru od 19 hodin. K oceněným za rok 2019 patří Alena Wagnerová, Jiří Fiedor, Oliver Hach a Dennis Wagner.

18. března, RUSKO, Moskva – seminář Český den v Moskvě je určen na rozvoj a podporu turismu. Mezi hosty nebudou chybět zástupci cestovních kanceláří, českých a moravských regionů, lázeňských středisek. Součástí semináře je také vystoupení hudebníka Honzy Grebíka. Akce probíhá v budově Velvyslanectví České republiky.

na_konec_sveta_a_zpet_ke_korenum.jpg

20. března-31. května, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn – výstava Na konec světa a zpět ke kořenům je spojením módy a umění. Módní návrhářka Andrea Vytlačilová a výtvarník Josef Zlámal spolu vytvořili v posledních dvou letech řadu děl, která lze zhlédnout v Galerii Vitrínka v londýnském Českém centrum. Vernisáž začíná 20. března v 18:30.

26. března, SLOVENSKO, Košice – vzdělávací program Slovo domova je věnován prvnímu porevolučnímu prezidentovi Václavu Havlovi. Uskuteční se ve Společenském klubu Českého spolku (Hlavná 70) od 15 hodin.

27.-29. března, ŠVÝCARSKO, Curych – Jarní festival v Českém Klubu Zürich je zaměřen na literaturu a postupně se na něm objeví spisovatelky Markéta Pilátová (27. 3. v Canto Verde, Limmattalstrasse 178), Iva Procházková (28. 3. v Pestalozzi Bibliothek Sihlcity, Kalanderplatz 5) a řada dalších spisovatelů či divadelníků (29. 3. v GZ Riesbach, Seefeldstrasse 93).

Autor: Miloš Turek
klíčové slovo:
  • Krajané
Spustit audio