České školy v Itálii se sjedou do historického paláce v centru Bologne

V Bologni se už po páté sejdou české školy v Itálii. Jejich zástupci zamíří 25. března do historického Paláce Zani v centru Bologne. České školy působí po celém území Itálie a setkání využijí k prezentaci škol a představení zajímavých projektů.

Jedním z nich je například projekt „Knihovna v mateřském jazyce“, na kterém spolupracuje bolognská knihovna Salaborsa s krajanskými sdruženími a především s Českou školou v Bologni.

Jak na úskalí českého jazyka, vysvětlí logopedka Jitka Kaulfussová z Centra řeči a komunikace z Prahy. Prostřednictvím workshopu představí konkrétní ukázky ze své práce s bilingvními dětmi. Přijedou i děti z bolognské školy, se kterými si účastníci setkání vyzkouší některá praktická cvičení. Své zkušenosti představí i zástupci slovenské, maďarské a estonské školy, které působí v Bologni.

Do Bologne přijedou zástupci pěti českých škol


Při prohlídce historické části Bologne, která je pro účastníky připravena, nebude znít italština. Procházku pro ně připravila česká průvodkyně. Také o koncert se postarají místní české umělkyně, pianistka Monika Fenyešová a zpěvačka Andrea Doskočilová.

Do Bologne se sjedou učitelé českých škol z Milána, Bologne, Florencie, Říma a Neapole. Nebudou chybět ani zástupci Českých škol bez hranic, českého ministerstva školství, velvyslanectví a Českého centra v Miláně.

Jak se už ukázalo v minulosti, setkání přispívají především k výměně zkušeností mezi učiteli českých škol a k jednotě výuky v italském prostředí. Umožnují učitelům setkávat se nejenom s představiteli oficiálních českých institucí, ale poznávat i místa v oblasti bilingvní výchovy.

klíčová slova:
  • Krajané
Spustit audio